Usta- na 7 sposobów

USTA- MODELUJ USTA NA 7 SPOSOBÓW

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym
Nawilżone i pełne usta są symbolem kobiecości. Czasami zbyt wąskie i asymetryczne usta mocno odbiegają od kanonów urody. Niestety z wiekiem usta tracą jędrność blask i zmieniają swój nienaganny kształt.
Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje z upływem lat. Zmniejsza się też nawilżenia i sprężystość skóry oraz utrata jędrności tkanek.
Po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego w usta następuje ich wypełnienie , jak również zaaplikowany kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu, co nadaje ustom objętość i sprężystość. Zabieg ten powiększa czerwień wargową, modeluje kształt i kontur ust oraz niweluje asymetrię i nawilża usta.

Powiększanie ust – jak długo utrzymuje się efekt

Wypełnianie ust kwasem hialuronowym nie daje trwałych efektów, utrzymują się one około 6 miesięcy i zależą od indywidualnych predyspozycji, trybu życia i ilości zastosowanego preparatu. Aby jak najdłużej cieszyć się wymodelowanymi ustami, zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego należy stosować regularnie. Ważne jest, by uświadomić sobie, że jak każdy zabieg, powiększanie ust kwasem hialuronowym może nieść ze sobą ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Do najczęstszych możliwych skutków ubocznych zabiegu wypełniania ust kwasem należą ból, zaczerwienienie, opuchlizna.
Choć kwas hialuronowy jest produktem naturalnym, zdarzają się również reakcje alergiczne. Do rzadszych działań niepożądanych należą: gorączka, bóle głowy, ziarniaki, wysypka, nadwrażliwość, a nawet infekcje czy owrzodzenia. Na szczęście powikłania takie zdarzają się niezwykle rzadko, jednakże powinny być konsultowane z lekarzem, jeśli nie ustępują w ciągu kilku dni. Może się też zdarzyć nieudane powiększanie ust, ale zazwyczaj wynika ono z niewłaściwie przeprowadzonego zabiegu czy braku doświadczenia osoby, która go wykonywała.