RADIESSE

Radiesse to zabieg medycyny estetycznej, za pomocą którego można skutecznie i na długo usunąć zmarszczki, wypełnić zapadnięcia, bruzdy i nierówności skóry. Jego specjalnie skonstruowany skład (preparat na bazie Hydroksyapatytu Wapnia) pozwala na natychmiastowe wyrównanie struktury skóry, a także na utrzymanie tych efektów przez długi czas. Zabieg Radiesse to skuteczny sposób redukcji zmarszczek i utraty jędrności skóry.

Wskazanie do zabiegu. Kiedy warto stosować Radiesse?

Radiesse poleca się każdej osobie, która zauważyła objawy starzenia się na swojej skórze. Mogą go stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Ostatecznej kwalifikacji do tego zabiegu zawsze dokonuje lekarz. Wypełniacz Radiesse poleca się stosować do usuwania:

  • bruzd nosowo-wargowych,
  • bruzd marionetek
  • modelowania policzków
  • doliny łez,
  • zmarszczek i zaniku tkanek skóry dłoni.
  • poprawy owalu twarzy

Ponadto Radiesse wykorzystuje się do konturu twarzy.

Zasady działania preparatu Radiesse

Radiesse jest nieinwazyjną metodą modelowania twarzy, bez użycia skalpela. Istotą jego skuteczności jest specjalna budowa preparatu, który składa się w 70% żelu i 30% mikrogranulek hydroksyapatytu wapnia. Zadaniem żelu jest wypełnienie wszelkich nierówności i przywrócenie twarzy właściwej objętości. Hydroksyapatyt wapnia w sposób naturalny pobudza skórę do syntezy nowych włókien kolagenowych, tworzy lepsze rusztowanie dla skóry i odbudowuje jej strukturę. Dzięki temu skóra jest wymodelowana natychmiast po użyciu Radiesse, a dobroczynne składniki preparatu jeszcze długo pobudzają skórę w miejscach podania do naturalnych procesów regeneracyjnych.

Efekty stosowania Radiesse

Rezultaty Radiesse są zauważalne bezpośrednio po zabiegu. Sam preparat utrzymuje się w skórze kilka miesięcy (od 4 do 6), po czym następuje jego naturalne wchłanianie. Efekt wymodelowanej twarzy jest zauważalny jeszcze przez długi czas – nawet do 2 lat. Miejsce wypełniacza zajmuje naturalny kolagen, który powstał dzięki wzmożonej aktywności fibroblastów. Długość efektu Radiesse uzależniona jest od kilku czynników: wieku pacjenta, stanu jego skóry, stylu życia i uwarunkowań biologicznych.

Możliwe efekty uboczne

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić niewielki, niemal niezauważalny obrzęk miejsc, gdzie wykonywane były nakłucia. Może się ono utrzymać 2-3 dni. U pacjentów przyjmujących antykoagulanty mogą pojawić się zasinienia, dlatego lekarze zalecają rezygnację z tych leków na kilka dni przed zabiegiem. Jeśli mimo takich środków ostrożności zasinienia pojawią się, znikają zazwyczaj w ciągu tygodnia.