Oczyszczanie

OCZYSZCZANIE MANUALNE TWARZY

Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem w jej pielęgnacji. Pozwala nam oczyścić skórę z toksyn i martwego naskórka, uruchamia naturalne procesy odnowy i regeneracji, a także ułatwia wnikanie substancji nawilżających i odżywczych w głąb skóry.

Skóra po zabiegach jest pełna blasku i świeżości, poprzez usunięcie martwych komórek naskórka staje się bardziej dotleniona, miękka i promienna.

Każdy zabieg oczyszczania jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od typu cery, a także nasilenia zanieczyszczeń skóry.

W naszym gabinecie oferujemy kilka rodzajów oczyszczania, są to m.in.: oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja diamentowa i oczyszczanie z zastosowaniem ultradźwięków i peelingi kwasowe.

Tego rodzaju zabiegi wykonywane są najczęściej jesienią i wiosną. Polecane są przede wszystkim w przypadku skóry tłustej, mieszanej i z trądzikiem pospolitym. Podczas zabiegu usuwamy także różne zmiany skórne: zaskórniki, prosaki i kaszaki.

Zabieg oczyszczania skóry to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i blasku. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach z zachowaniem maksymalnej sterylności.

Przeciwwskazania do oczyszczania manualnego:

  • ostre stany zapalne skóry
  • choroby grzybicze i wirusowe – aktywna opryszczka
  • stany alergiczne
  • stany zapalne oczu i skóry
  • skłonność do powstawania bliznowców
  • Element Listy
  • skóra naczyniowa – trądzik różowat
  • trądzik krostkowy i ropny – (dopiero po zagojeniu)

Wskazaniami do wykonania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy jest zanieczyszczona skóra z licznymi zaskórnikami.

Usuwanie zanieczyszczeń skóry jest ważnym elementem w jej właściwej pielęgnacji. Nie jest to zabieg tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich mających skłonność do powstawania zaskórników.

Zabieg oczyszczania cery rozpoczyna się od pełnego demakijażu twarzy. Następnie wykonywany jest peeling enzymatyczny, kawitacyjny lub mikrodermabrazja.

Przy oczyszczaniu manualnym elementem zabiegu jest rozpulchnienie skóry za pomocą wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę. Na twarz nakładamy odpowiednio dobraną maskę rozpulchniającą, która pod wpływem temperatury przygotowuje skórę do zabiegu.

Po oczyszczeniu skóry stosuje się darsonwalizację, nakłada maskę zamykającą pory która działa łagodząco i bakteriobójczo.

Na zakończenie całego zabiegu, na twarz nakłada się maskę algową, kremową lub żelową, która złagodzi ewentualne zaczerwienienie oraz odżywi skórę.

Efektami oczyszczania twarzy są:

Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak wyciskanie wągrów i oczyszczanie porów, jednak często jest to jedyny skuteczny sposób, by szybko pozbyć się zanieczyszczeń z głębi skóry.

Tego zabiegu nie powinno się wykonywać samodzielnie. Skóra musi być przygotowana, należy przestrzegać kolejności usuwania zanieczyszczeń, by nie roznieść bakterii po skórze. Wyciskając zaskórniki zbyt mocno, bez rękawiczek można uszkodzić skórę. Jeżeli mamy zbyt długie paznokcie możemy doprowadzić do trwałego uszkodzenia naczynek. Zbyt mocne ciśnięcie uszkadza trwale tkanki i pozostawia blizny.