Mikropigmentacja

Mikropigmentacja stanowi alternatywę dla osób, które próbowały już wszelkich sposobów na ukrycie przerzedzenia owłosienia na głowie, nie uzyskały zadowalających rezultatów, a jednocześnie nie chcą poddawać się transplantacji włosów.

Które obszary możemy objąć zabiegiem mikropigmentacji?

Najczęściej pigmentuje się:
– zakola,
– szczyt głowy,
– całą głowę.

Zabieg polecany jest w przypadku całkowitej utraty włosów, przerzedzenia włosów, łysienia plackowatego lub w celu kamuflażu blizn na głowie.  Korzystają z niej głównie mężczyźni, zwłaszcza ci, którzy lubią krótko ostrzyżone włosy. Kobiety również mogą skorzystać z tej metody tuszowania łysienia. Dla nich dobierane są specjalne pigmenty, by uzyskać jak najbardziej naturalny efekt zagęszczenia włosów.
Mikropigmentacja jest dedykowana dla osób cierpiących na łysienie całkowite, plackowate, androgenowe czy bliznowaciejące. Będzie skutecznie kamuflował problem również u osób z łysieniem telogenowym oraz anagenowym.

Na czym polega zabieg?

Mikropigmentacja włosów polega na pokryciu skóry głowy tysiącami punktów, które do złudzenia przypominają naturalne cebulki. Punkty te przypominają krótko ścięte włosy i tworzone są z kilku odcieni naturalnego pigmentu, który umieszczany jest w skórze.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem?

Cztery tygodnie przed zabiegiem to czas, w którym należy unikać opalania się.

Kobiety oraz mężczyźni powinni pamiętać, że przed samym zabiegiem muszą umyć głowę. Dodatkowo mężczyźni muszą pamiętać aby włosy były ścięte bardzo krótko 0,3 mm. Utrzymanie tej długości włosów również po zabiegu, pozwala na zachowanie naturalnego efektu.

Na pełen zabieg mikropigmentacji przewidziane są 3 spotkania, które trwają od 3 do 6 godzin każde w odstępach czterotygodniowych.

Zauważalne efekty zabiegu widoczne są już po pierwszej sesji.

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Przez 2 tygodnie unikamy korzystania z solarium, basenu, jak również sauny, siłowni czy biegania, które powodują intensywne pocenie się, przez 4 tygodnie należy unikać słońca. Miejsca poddane pigmentowaniu są szczególnie wrażliwe, dlatego należy je wtedy maksymalnie nawilżać i poddać odpowiedniej pielęgnacji. Wskazane jest aplikowanie specjalnego kremu, aby przyspieszyć regenerację skóry.

Jest to idealna metoda dla wszystkich osób borykających się z problemem wypadania włosów, aktywnych zawodowo, sportowców.