HIALURON

Nawilża i uzupełnia niedobory wilgoci w skórze.
Jest to prawdziwe SOS dla odwodnionej i suchej skóry.

Kwas hialuronowy ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Nazywany jest eliksirem młodości i kobiety coraz chętniej decydują się na zabiegi z jego użyciem. Co warto wiedzieć o kwasie hialuronowym? I jak działa?
 
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej. Mamy go w skórze, w mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Także on stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych i znajduje się w naszych płynach ustrojowych. Kwas hialuronowy ma za zadanie wiązać wodę. Wraz z wiekiem niestety jego ilość się zmniejsza i wtedy warto go uzupełniać. Jak dostarczyć kwas hialuronowy do organizmy? Czy są jakieś przeciwwskazania?
 
Kwas hialuronowy – funkcje
 
Kwas hialuronowy to podstawowy składnik skóry – obok kolagenu. Odpowiada on za:
 
– nawilżenie skóry
 
– za opóźnienie procesów starzeniowych – z wiekiem ilość kwasu hialuronowego spada, pojawiają się zmarszczki, a skóra wiotczeje
 
– sprężystość chrząstki stawowej

Kwas hialuronowy w kosmetyce
 
Nie bez powodu kwas hialuronowy jest składnikiem kosmetyków, które mają odmładzać. Znajduje się w kremach, balsamach, ale można dostarczyć go skórze także za pomocą zastrzyków. I właśnie na tę ostatnią opcję coraz częściej decydują się kobiety.
 
Jednak to niejedyny pozytywny wpływ kwasu na skórę. Stosuje się go również w celu wspomagania gojenia się ran, wrzodów czy oparzeń.
 
Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie naturalnie. Dlatego też efekty zabiegów z jego użyciem nie są zbyt trwałe – utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Jak wygląda taki zabieg z kwasem hialuronowym?
 
Kwas hialuronowy wygładza zmarszczki i odmładza skórę. Wstrzykuje się go głęboko pod skórę. Taki kwas do wstrzykiwań występuje w postaci przezroczystego żelu.
 
Kwas hialuronowy wstrzykuje się w konkretne miejsca po uprzednim zastosowaniu miejscowego znieczulenia. 15-20 minut przed zabiegiem
 
Zabieg wykonuje się szybko i bezboleśnie. Kwas wprowadza się przy użyciu kaniuli, która nie powoduje siniaków, omija naczynia i nerwy. Pacjentka może czuć na początku lekki dyskomfort spowodowany tym, że kwas hialuronowy „rozpycha się” pod skórą. Po zakończeniu ostrzykiwań lekarz ugniata skórę, aby dobrze rozprowadzić pod nią żel.
 
 
Zabiegów z kwasem hialuronowym powinny unikać osoby:
 
– w ciąży
 
– w czasie laktacji
 
– w trakcie infekcji
 
– osoby chore na choroby autoimmunologiczne